25 Ιούν 2424

5 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ STOIXIMAN BELLE EQUIPE ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ

< 1 '

Με σημαντικές επιτυχίες ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης στο Βελιγράδι για τους 2 αθλητές της Stoiximan Belle Equipe, Κριστιάν Γκολομέεβ και Στέργιο Μάριο Μπίλα.

Πιο συγκεκριμένα, οι 2 Έλληνες Πρωταθλητές ήταν ανάμεσα στους διακριθέντες κατακτώντας συνολικά 5 μετάλλια.

Ειδικότερα, ο Κριστιάν Γκολομέεβ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 4×100 ελεύθερο μαζί με τους Μπίλα, Χρήστου και Βαζαίο και το χρυσό μετάλλιο στην κούρσα των 50 μέτρων ελεύθερο.

Τον Κριστιάν Γκολομέεβ ακολούθησε στην 2η θέση στα 50 μέτρα ελεύθερο ο Στέργιος Μάριος Μπίλας, δίνοντας στην Ελλάδα τα δύο από τα τρία σκαλιά του βάθρου και σημειώνοντας μία ανεπανάληπτη επιτυχία. Ο Έλληνας αθλητής, κατέκτησε ακόμη το Χρυσό Μετάλλιο στα 50 μέτρα πεταλούδα και το Χάλκινο Μετάλλιο στα 4×100 ελεύθερο μαζί με τους συναθλητές του.

Οι δύο αθλητές της Stoiximan Belle Equipe απέδειξαν πώς βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει και τον Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι.

Η Stoiximan εξακολουθεί να στηρίζει τους αθλητές στο δρόμο για το κορυφαίο αθλητικό γεγονός του καλοκαιριού και να στέκεται δίπλα του αρωγός στις προσπάθειές τους.